Meer over: 11 Beste Dagtochten vanuit Valencia
De stad Valencia is een plek waar veel te ontdekken valt, maar als je genoeg tijd hebt om te reizen, is het een goed plan om van de gelegenheid gebruik te maken om veel interessante plaatsen in de buitenwijken te bezoeken. Onder de vele opties voor dagtochten kun je plaatsen bezoeken zoals het eiland Tabarca, genieten van een dagje wandelen in Pena Cortada of een wijnmakerij bezoeken en genieten van de beste wijnen.
Hieronder geef ik je de informatie zodat je weet waarom een dagtocht een van de beste dingen is om te zien en te doen in Valencia, en leer in detail elk van de alternatieven kennen. Zonder twijfel een uitstekend idee om je verblijf in Valencia nog specialer te maken.
1. Excursie naar de grotten van San José

Op korte reisafstand van de stad Valencia ligt het dorp Vall d'Uixo, waar zich de natuurlijke schat bevindt die bekend staat als de Cuevas de San José. Deze natuurlijke grotten zijn ondergedompeld in een van de meest uitgestrekte ondergrondse rivieren in Europa.
Tijdens deze excursie reist u in een comfortabel voertuig met airconditioning naar het dorp, waar u vrije tijd heeft om op uw gemak een rondleiding te nemen, en een stop voor de lunch of een drankje. Daarna ga je aan boord van een boot met je gids, die je meeneemt naar de beroemde grotten en je er alles over vertelt.
Dit is een onvergetelijke ervaring die je niet mag missen. Je krijgt de kans om de natuurlijke schoonheid van het landschap te bewonderen.
Details
- Prijs: vanaf 64 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 4 uur.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning, daarna op de ervaring een boot.
- Voordelen van deze optie: perfect georganiseerd om de tijd optimaal te benutten.
- Nadelen van deze optie: als het minimumaantal toeristen voor de groep niet wordt gehaald, wordt de activiteit geannuleerd en opnieuw gepland. De grotten zijn misschien niet geschikt voor mensen met claustrofobie.
2. Excursie van een hele dag in Peñíscola en Sant Mateu

Peñíscola staat op de lijst van de mooiste dorpen van Spanje, met zijn strand met kristalhelder water en zijn emblematische kasteel, gelegen in het midden van een ommuurd vissersdorp, is het een plek die een bezoek waard is. Vlakbij dit dorp vinden we Sant Mateu, een stad met een groot historisch erfgoed vol middeleeuwse gebouwen.
Vanuit Valencia heb je de mogelijkheid om een excursie te maken om deze twee pittoreske plaatsen te leren kennen. Je zult een hele dag door het gebied toeren en plaatsen zien zoals de vuurtoren van Peñíscola, de oude stad, de kapel Mare de Deu dels Angels en de Aartspriesterlijke Kerk van Sant Mateu.
Je hebt vrije tijd om rond te dwalen en op je eigen tempo te verkennen, en zelfs wat tijd om te zonnebaden of te zwemmen op het strand. In de omgeving van de Aartspriesterlijke Kerk vind je ook tal van gastronomische etablissementen waar je de typische gerechten van de streek kunt proberen.
Interessante details
- Prijs: vanaf 75 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 11 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning en wifi.
- Voordelen van deze optie: veel vrije tijd om op eigen houtje te genieten.
- Nadelen van deze optie: de lunch is niet inbegrepen in de prijs van de excursie.
3. Ontsnap naar het eiland Tabarca

Omringd door de Middellandse Zee en tegenover de stad Alicante ligt het eiland Tabarca. Een dagtocht vanuit Valencia brengt je naar Santa Pola en vanaf daar brengt een boottaxi je naar dit droomeiland.
Zodra je voet op het eiland zet, heb je ongeveer 6 uur de tijd om er op je gemak van te genieten, of je nu op het strand ligt te zonnebaden, in het water zwemt of door de kleurrijke straatjes dwaalt.
Dit is een volledig ontspannen plan en waarschijnlijk een van de beste dingen om te doen in Valencia in de zomer, om te profiteren van de bevoorrechte temperaturen en de nabijheid van de stad tot dit prachtige eiland.
Interessante details
- Prijs: vanaf 85 euro per persoon.
- Duur: de tour duurt in totaal ongeveer 8 uur.
- Vervoermiddel: privé minibus.
- Voordelen van deze optie: de tijd op het eiland is volledig vrij.
- Nadelen van deze optie: de kosten zijn alleen inclusief vervoer, maaltijden en drankjes zijn voor eigen rekening.
4. Excursie naar de hangbruggen van de Turia Canyon en het dorp Chulilla

Dit is een plan dat wandelen combineert met een interessante natuurlijke en historische tour. Je wordt vanuit Valencia naar de Hangbrug van Chulilla gebracht, waar je toegang hebt tot de ingang van de Turia Canyon, om naar het Loriguilla Reservoir en het Vallfigueras Ravijn te gaan.
Onderweg kun je grotschilderingen uit de prehistorie bekijken en genieten van het prachtige landschap.Je hebt ookwat vrije tijd om het kasteel van Chulilla, de stad of zelfs een duik in de Charco Azul te nemen.
De tour wordt gedaan in kleine groepen en met een ervaren gids, die je zelfs een handje kan helpen als je moeilijkheden hebt op de wandelroute, dus je hebt geen excuus om deze geweldige ervaring te missen.
Interessante details
- Prijs: vanaf 133 euro per persoon.
- Duur: tussen 9 en 11 uur in totaal.
- Vervoermiddel: privé minibus.
- Voordelen van deze optie: inclusief frisdrank, thee en koffie.
- Nadelen van deze optie: niet geschikt voor zwangere vrouwen of mensen met hartaandoeningen.
5. Wandeldag op de waterroute van Peña Cortada

Het oude Romeinse aquaduct van Peña Cortada strekt zich uit tussen de gemeenten Tuéjar, Calles, Chelva en Domeño, en je kunt vanuit Valencia een excursie boeken om het te ontdekken. Tijdens deze excursie ontdek je de geschiedenis van de doortocht van de Romeinen door het Iberische land, evenals de natuurlijke schoonheid van de omgeving.
De excursie is ideaal om meer te leren over de geschiedenis en cultuur van de plek, dankzij het feit dat er een deskundige gids aanwezig is. De excursie is een ontspannen wandeling waarbij je een aquaduct passeert dat meer dan 2000 jaar oud is, door oude tunnels gaat, het witte stadje Chelva ziet en oude verlaten molens langs de rivier ziet.
Onderweg door het stadje Chelva krijg je de tijd om uit te rusten en te genieten van een kopje koffie of een traditionele lunch in een van de beste lokale restaurants, hoewel deze kosten voor eigen rekening zijn.
Interessante details
- Prijs: vanaf 75 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 8,5 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning.
- Voordelen van deze optie: de groepen zijn meestal klein.
- Nadelen van deze optie: niet geschikt voor zwangere vrouwen of mensen met hartaandoeningen.
6. Excursie naar Bocairent en het islamitische labyrint

Geniet van Bocairent, een oud en pittoresk dorp gebouwd door de Berber- en Amazigh-bevolking in de islamitische periode, binnen de Valenciaanse Gemeenschap. Met deze excursie krijg je de kans om de karakteristieke architectuur, de monumenten, de middeleeuwse wijk en de Moorse grotten te verkennen.
Een gids leidt je door de labyrintische straten van de middeleeuwse wijk, waar je huizen vol geschiedenis ziet, half uitgehouwen in het stenen oppervlak van het land. Je zult de parochiekerk van Onze-Lieve-Vrouw Hemelvaart zien, die opvalt als een van de meest emblematische gebouwen in Bocairent, waarvan de funderingen tot een oud Moors kasteel behoorden.
Tot slot kun je een pauze inlassen om een goede likeur de bérbero te proeven of een van de vele delicatessen van de plaatselijke gastronomie te eten. Ongetwijfeld een van de beste ervaringen van de stad Valencia om de stempel van het Arabische volk in de Spaanse geschiedenis te leren kennen.
Interessante details
- Prijs: de prijs is ongeveer 147 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 7 uur en 30 minuten in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning.
- Voordelen van deze optie: activiteit met een grote culturele en historische inhoud.
- Nadelen van deze optie: niet aanbevolen voor mensen met beperkte mobiliteit.
7. Bezoek aan de beroemde wijnmakerij van Requena

Als je van goede wijnen houdt, is dit een ervaring die je niet mag missen. Aan de rand van Valencia ligt Requena, een bekende stad gewijd aan de wijnproductie. Bij een bezoek aan deze stad leer je alles over de wijntraditie in de regio en de productie ervan.
Je krijgt een kijkje in de keuken van de gerenommeerde Hoya de Cadenas Winery en je kunt er de beste producten van internationale faam proeven. Maar het gaat niet alleen om wijn, dit is ook een interessante tocht door het Valenciaanse platteland, waar je ook het dorp kunt verkennen en de prachtige oude stad kunt leren kennen.
Interessante details
- Prijs: vanaf 64 euro per persoon.
- Duur: de tour duurt in totaal tussen de 6 en 7 uur.
- Vervoermiddel: privé minibus.
- Voordelen van deze optie: de groepen zijn klein, dus de ervaring is persoonlijk.
- Nadelen van deze optie: de activiteit is niet aangepast voor rolstoelgebruikers.
8. Een dag in het historische centrum van Xàtiva

Xàtiva is een stad met een bijzondere charme, met een uiterst pittoresk historisch centrum en een Moorse wijk die je uitnodigen om ze te verkennen. Tijdens deze excursie leer je op een leuke manier over duizenden jaren geschiedenis, onder begeleiding van een lokale gids, terwijl je door de traditionele geplaveide straatjes wandelt.
De stad Xàtiva leren kennen tijdens een excursie is een van de leukste dingen om te doen met kinderen in Valencia, omdat de kleintjes gefascineerd zullen zijn door het kasteel en het fort, en hun fantasie de vrije loop kunnen laten bij het naspelen van de veldslagen die daar plaatsvonden.
Dit is een ervaring met een grote culturele en historische inhoud, waarbij je ook de traditionele lokale gastronomie kunt leren kennen door de beste typische gerechten en dranken uit de omgeving te proeven.
Interessante details
- Prijs: vanaf 200 euro per persoon.
- Duur: tussen 5 en 10 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning.
- Voordelen van deze optie: de groepen zijn meestal klein, dus de ervaring is bijna persoonlijk.
- Nadelen van deze optie: sommige delen van de tour zijn niet geschikt voor rolstoelgebruikers en de rit kan wat lang duren.
9. Excursie naar Albarracín

De stad Albarracín is heel klein qua inwoneraantal, maar heel groot qua verscheidenheid en schoonheid van de landschappen. De natuur en het enorme historisch-culturele erfgoed van Albarracín maken het een plaats waar veel te weten valt, een van die plaatsen die het waard zijn om tijd in door te brengen.
Tijdens deze excursie met gids vanuit Valencia leer je het beste van Albarracín kennen, plaatsen zoals de kathedraal, die deel uitmaakt van het historisch-monumentale complex van de stad, het Plaza Mayor, de grote muur en de bibliotheek. Je kunt wandelen langs de Calle de Santiago, en je zult zien waarom dit wordt beschouwd als de mooiste straat van deze stad. Je krijgt ook wat vrije tijd om de stad op je eigen tempo te verkennen.
Je zult zien dat Albarracín een echt Spaans juweeltje is, gelegen op een van de meanders van de Guadalquivir rivier, op een heuvel. Zoals een groot deel van de regio heeft het een verleden van Moorse bezetting. De overblijfselen van het oude fort getuigen hiervan.
Interessante details
- Prijs: prijzen beginnen bij 210 euro per persoon.
- Duur: naar schatting 5 tot 10 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus.
- Voordelen van deze optie: de activiteit is geschikt voor alle soorten reizigers.
- Nadelen van deze optie: drankjes en maaltijden zijn niet inbegrepen.
10. 1 dagtocht naar Alicante

De havenstad Alicante valt op door de enorme stranden, de historische monumenten, de architectuur, de musea en het beroemde kasteel Santa Barbara, naast vele andere mooie plekken.
Door deze excursie vanuit Valencia te boeken, kun je een hele dag doorbrengen in deze aantrekkelijke stad en volop genieten van alles wat het de bezoekers te bieden heeft. Op de routebeschrijving neemt je gids je mee naar plaatsen als de jachthaven, de basiliek Santa Maria, de Paseo de la Explanada, de cokathedraal Sant Nicolau de Bari d'Alacant en de centrale voedselmarkt.
Zoals altijd heb je ook wat vrije tijd om de stad te verkennen of even uit te rusten en op een terrasje te genieten van een drankje of wat tapas. Hoewel ik je aanraad om die tijd te besteden aan de prachtige stranden.
Interessante details
- Prijs: vanaf 641 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 8 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning.
- Voordelen van deze optie: deze activiteit is geschikt voor iedereen en heeft geen noemenswaardige beperkingen.
- Nadelen van deze optie: de tocht kan wat lang duren. Versnaperingen zijn niet inbegrepen.
11. Excursie met bezoek aan de thermale baden van Montanejos.

De thermale baden van Montanejos liggen op slechts een uur rijden van Valencia, in het dorp waarmee ze hun naam delen. Het water van deze warmwaterbronnen wordt het hele jaar door op een temperatuur van 25 graden gehouden, wat het samen met de ongelooflijke natuurlijke omgeving een uitnodigende plek maakt om te ontspannen.
De tour begint met een stop voor een kopje koffie, voordat je een begeleide wandeling van ongeveer 11 kilometer maakt, onder begeleiding van een gids. Onderweg steek je rivieren en ravijnen over die je sprakeloos zullen achterlaten. Vergeet niet je camera of smartphone mee te nemen, de foto's zijn hier niet te missen.
Aan het einde van de wandeling kun je een duik nemen in de warmwaterbronnen, die zeer heilzaam zijn voor je gezondheid. Daarnaast zie je de oude Arabische baden die dateren uit de 12e eeuw en de overvloedige vegetatie die de site omlijst.
Hoewel deze activiteit op elk moment van het jaar kan worden gedaan, is het een van de beste dingen om te doen in Valencia in de winter, omdat velen zeggen dat de temperatuur om van de wandeling te genieten in dit seizoen veel beter is dan tijdens de hete zomerdagen.
Interessante details
- Prijs: vanaf 79 euro per persoon.
- Duur: ongeveer 8 uur in totaal.
- Vervoermiddel: minibus met airconditioning en wifi.
- Voordelen van deze optie: ideale activiteit als je op zoek bent naar een plek om maximaal te ontspannen.
- Nadelen van deze optie: drank en eten niet inbegrepen.