10 Beste Musea in Dublin

De rijke geschiedenis en cultuur van Dublin wachten op je met toegangskaarten en bezoeken aan de iconische musea. Ierse kunst, literatuur en tradities zijn overal te ontdekken - dompel jezelf onder in de ervaring!
10 Beste Musea in Dublin

Andere populaire activiteiten in Dublin

Meer over: 10 Beste Musea in Dublin

De hoofdstad van Ierland, Dublin, is een stad die een rijke culturele ervaring biedt door zijn musea.

Deze bewaren de overblijfselen van het verleden van het eiland en bieden een fascinerende kijk op de identiteit en evolutie van het eiland. Een van de leukste dingen om tezien en te doen in Dublin is een bezoek aan de plaatselijke musea. Je kunt het Irish Emigration Museum bezoeken , waar de avonturen van duizenden Ieren die het eiland verlieten worden uitgebeeld; het Whisky Museum, het eerste in zijn soort ter wereld; de Chester Beatty Library, met een indrukwekkende collectie Keltische manuscripten en nog veel meer musea die ik hieronder opsom.

1. Iers Emigratie Museum

Een ideale plek om de geschiedenis van de Ierse emigratie op een interactieve manier te ontdekken is het EPIC Irish Emigration Museum.

De zalen zijn voorzien van prachtige multimediatentoonstellingen die de avonturen vertellen van duizenden Ieren die het eiland verlieten. EPIC biedt een origineel concept dat je het gevoel geeft dat je terug in de tijd bent gereisd.

In het gebouw vind je 20 thematische galerijen, gericht op vier belangrijke thema's: migratie, invloed, diaspora en motivatie. Het bezoek is eenmeeslepende ervaring waarin je meer te weten komt over de verhalen, successen en uitdagingen van de meer dan 10 miljoen Ieren die emigreerden.

Je kunt genieten van touchscreens, brieven van migranten, getuigenissen en nog veel meer. Bovendien krijg je bijaankoop van tickets voor EPIC een paspoort om bij elke galerie af te stempelen en als souvenir mee te nemen. Absoluut een must-see bestemming om in je reisschema op te nemen, of je Dublin nu in 1 dag bezoekt of langer.

Nuttige informatie

  • Prijs: toegang tot het museum kost ongeveer €20. Inclusief skip the line-toegang.
  • Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur.
  • Locatie: CHQ, Custom House Quay, North Dock, Dublin.

Koop kaartjes voor EPIC

2. Iers Whiskey Museum

Het Irish Whiskey Museum, gevestigd in een historisch gebouw in het centrum van Dublin, is het eerste in zijn soort ter wereld en is daarom een favoriete bestemming voor toeristen.

Het museum vertelt het verhaal van deze iconische Ierse drank, van zijn oorsprong tot zijn heropleving.Interactieve tentoonstellingen leiden je door het proces van distilleren, produceren en rijpen van whisky.

Je kunt ook genieten van een proeverij met ten minste drie soorten whisky, ideaal om op te warmen als je in de winter in Dublin bent. Een hoogtepunt van het museum is de mogelijkheid omtijdens de rondleiding te worden begeleid door een expert, die klaarstaat om al je vragen te beantwoorden. Deze rondleiding door het Irish Whisky Museum geeft je een compleet inzicht in Ierse whisky.

Nuttige informatie

  • Prijs: De prijs van een rondleiding door het museum begint bij €26 per persoon.
  • Openingstijden: Het Irish Whisky Museum is geopend van ongeveer 10.00 tot 18.00 uur.
  • Locatie: 119 Grafton Street, Dublin 2, Ierland.

Boek een rondleiding door het Irish Whisky Museum

3. Guinness Storehouse Biermuseum

Dublin heeft een diepgewortelde brouwcultuur en huisvest een van de mooiste voorbeelden daarvan in het Guinness Storehouse.

Deze 200 jaar oude voormalige brouwerij en distilleerderij is nu ook een groot museum dat de geschiedenis van het iconische Guinness bier laat zien. Het interieur van het gebouw heeft een reeksaudiovisuele displays waarmee je het maken van Guinness stout kunt verkennen.

Je ziet alles, van de selectie van ingrediënten tot het gistingsproces. Andere dingen die je in detentoonstellingsruimten van dit biermuseum ziet, zijn onder andere het volgende:

  • Enkele artefacten: oude conserveervaten, de pijpen en machines.
  • Het 9.000 jaaroude huurcontract, ondertekend door Arthur Guinness in 1759.
  • De tentoonstelling van reclameposters uit 1929, met beroemde slogans zoals "Guinness is goed voor je" of "My Goodness, my Guinness".

Daarnaast heeft het museum een souvenirwinkel en op de bovenste verdieping de Gravity Bar, die een 360° uitzicht over de stad biedt. Al deze ruimtes zijn toegankelijk als je kaartjes koopt voor het Guinness Storehouse.

Nuttige informatie

  • Prijs: Tickets voor het Guinness Storehouse kosten ongeveer £30 per persoon.
  • Openingstijden: Zondag t/m donderdag (10.00 tot 19.00 uur). Vrijdag en zaterdag (10.00 tot 20.00 uur). Laatste toegang is twee uur voor sluitingstijd.
  • Locatie: St. James's Gate, Dublin 8, Dublin.

Koop kaartjes voor Guinness Storehouse

4. Museum Chester Beatty Bibliotheek

Deze iconische bezienswaardigheid in Dublin, die bekend staat als de Chester Beatty Library, is eigenlijk een groot museum. Het herbergt belangrijke culturele en religieuze schatten uit Azië, Afrika, het Midden-Oosten en Europa.

Al deze schatten zijn geschonken door de verzamelaar Sir Alfred Chester Beatty. Het museum bestaat uittwee galerijen, die elk een volledige verdieping van het gebouw in beslag nemen.

In de eerste galerie zie je kunst, prenten, miniaturen en vele andere stukken, zoals collecties Chinese jadeboeken, miniaturen van het Mongoolse keizerlijk hof, Japanse schepen en nog veel meer. De galerie op de eerste verdieping is gewijd aan wereldreligies, zoals boeddhisme, islam, hindoeïsme, christendom en jodendom.

Je vindt er onder andere papyri uit 1100 voor Christus, een Koran uit de 9e eeuw en kopieën van het Oude Testament. Dit museum ligt in het centrum van de stad, binnenin Dublin Castle, een van dekastelen die je gezien moet hebben als je naar Dublin gaat. Het ligt ook op de route van de beste toeristenbussen, dus het is geen probleem om er te komen.

Nuttige informatie

  • Prijs: de toegang is gratis.
  • Openingstijden: maandag tot zaterdag van 9.45 tot 17.30 uur, met uitzondering van woensdag, wanneer de sluitingstijd wordt verlengd tot 20.00 uur. Op zondag van 12.00 tot 17.30 uur.
  • Locatie: Dublin Castle, Dublin 2, D02 AD92.

Koop een kaartje voor de sightseeingbus

5. Trinity College Bibliotheekmuseum

Trinity College is de langst bestaande universiteit van Ierland, opgericht door koningin Elizabeth I in 1592.

Behalve dat het een belangrijke academische campus is, herbergt het ook een van de populairste toeristische bestemmingen: het bibliotheekmuseum met het beroemde Book of Kells en andere religieuze manuscripten. De belangrijkste attractie van dit museum is ongetwijfeld hetBook of Kells, dat dateert uit ongeveer 800. Deze nationale schat werd met de hand geschreven door de Keltische monniken van Kells en laat aan de hand van gedetailleerde tekeningen zien hoe het oude kloosterleven in Ierland eruitzag. Naast dit middeleeuwse werk van historisch en cultureel belang heeft het museum ookandere tentoonstellingsstukken. Dit is het geval met enkele verluchte manuscripten waarin je de evangeliën ziet.

Er wordt ook uitleg gegeven over de oorsprong ervan. Dit is zeker een must-see bestemming die je kunt opnemen in je reisroute van2 dagen Dublin of meer.

Je kunt het op eigen gelegenheid bezoeken of deelnemen aan een rondleiding, zoals een privérondleiding door het Book of Kells en de oude binnenstad.

Nuttige informatie

  • Prijs: Toegang tot het Library Museum is vanaf £13 per persoon.
  • Openingstijden: Tussen april en september is het museum geopend van maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur en op zondag van 9.30 tot 17.00 uur. Als je echter in oktober tot maart in Dublin bent, is het museum geopend van maandag tot zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur.
  • Locatie: College Green, Dublin 2, Ierland.

Boek een privérondleiding door het Book of Kells en de oude stad

6. Leprechaun Museum

Ierse folklore heeft een speciale plek in het Leprechaun Museum.

Dit museum werd geopend in 2010 en vertelt het verhaal van de populaire leprechaun, een vriendelijke kabouter in een groen pak die eeuwen geleden de diepten van de zee verliet om op het Emerald Isle te gaan wonen. Dit museum is als eenmagische wereld op grote schaal waarin je je een klein mannetje voelt.

De zalen zijn ingedeeld in hoofdstukken, waar je een verbazingwekkende wensput, reusachtige meubels, weelderige bossen en andere fantastische scenario's zult zien. Je zult veel verhalen over ditmythische Ierse personage ontdekken, waardoor je op een leuke manier dichter bij de lokale cultuur komt. En na dit interessante museum kun je profiteren van de locatie in het centrum van de stad om mee te gaan met een rondleiding en een aantal van de beste bezienswaardigheden van Dublin te bekijken.

Nuttige informatie

  • Prijs: Overdag betaal je ongeveer £ 18 per persoon, 's avonds betaal je ongeveer £ 20 per persoon.
  • Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 18.30 uur. Als je van plan bent om 's avonds een bezoek te brengen, dan zijn de openingstijden donderdag, vrijdag en zaterdag van 19:00 tot 20:00 uur.
  • Locatie: Twilfit House, Jervis Street, Dublin 1.

Boek een rondleiding

7. Nationaal Archeologisch Museum

Het Nationaal Archeologisch Museum in Dublin opende zijn deuren in 1890.

Het is een plaats van groot historisch en cultureel belang, en de zalen bevatten een buitengewone weergave van de evolutie van de Ierse beschaving vanaf het Mesolithicum tot middeleeuws Ierland. Het museum heeftzeven galerijen verspreid over het gebouw.

Op de begane grond zie je enkele prehistorische artefacten en voorwerpen: graftombes uit het neolithicum, gereedschappen en wapens van steen, staal en brons, gereconstrueerde kleine boerderijen, naast andere vondsten van rond 7000 v. Chr. Je ziet er onder andere ook voorwerpen van goud, glazen vaten en aardewerk uit debronstijd. En op de bovenste verdieping vind je een tentoonstelling met verbazingwekkende reconstructies uit 795 na Christus, die verband houden met het leven van de Vikingen die naar het eiland kwamen.

Nuttige informatie

  • Prijs: de toegang is gratis.
  • Openingstijden: dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag tot maandag van 13.00 tot 17.00 uur.
  • Locatie: 35A Kildare St, Dublin 2, D02 YK38.

8. Nationaal Museum voor decoratieve kunsten

Het National Museum of Decorative Arts in Dublin is gevestigd in de voormalige militaire kazerne Collins Barracks, gebouwd in 1702.

De zalen van dit imposante neoklassieke gebouw tonen onbetaalbare voorwerpen die hun eigen verhaal vertellen over de culturele, economische en militaire geschiedenis van het Ierse eiland. Het museum biedt overzichtelijke en goed gelabelde thematische tentoonstellingen, waardoor het gemakkelijk is om door te bladeren.

Door de galerijen heen zie je voorwerpen uit verschillende periodes van de Ierse geschiedenis: houten voorwerpen gemaakt door Ierse ambachtslieden, antieke meubels, zilvercollecties, wetenschappelijke instrumenten, etc. Er zijn ook een aantalpermanente tentoonstellingen te zien, waaronder: De tentoonstelling**'Hoe we ons vroeger kleedden',** met kleding uit het Ierland van de 18e en 20e eeuw.

De tentoonstelling 'Soldiers and Chiefs', die laat zien hoe het Ierse militaire leven was van 1550 tot de 21e eeuw, maar dan vanuit het perspectief van de soldaten. Het hele jaar door biedt het museumspeciale activiteiten zoals origami- en schilderworkshops, ideaal als je met kinderen in Dublin bent.

Ook zijn er onder andere culturele avonden en rondleidingen met gebarentolk.

Nuttige informatie

  • Prijs: de toegang is gratis.
  • Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag t/m maandag van 13.00 tot 17.00 uur.
  • Locatie: Collins Barracks, Benburb St, Dublin, D07 XKV4.

9. Wassenbeeldenmuseum Dublin

Nog een van de beste musea in de Ierse hoofdstad is het Wax Museum, gevestigd in een voormalig Lafayette-gebouw dat ooit dienst deed als wapenarsenaal.

De locatie biedt een tentoonstellingsruimte van ongeveer 13.000 vierkante meter, thematisch ingedeeld. De museumzalen zijn gevuld metlevensgrote figuren, handgemaakt van was. Ierse historische figuren, cartoons, zangers, sporters, schrijvers en nog veel meer.

Je vindt er ook een aantal leuke interactieve attracties zoals de videostudio, de mixstudio en nog veel meer. Enkele van de zalen in het museum zijn

  • De Irish History Room, met tentoonstellingen van de bronstijd tot nu.
  • De Writers' Room, waar je de beroemdste Ierse schrijvers ontmoet, zoals Oscar Wilde en William Yeats.
  • De Grote Zaal, met personages als Agent 007, Arnold Schwarzenegger, Jack Nicholson, de leden van de Ierse band U2 en vele anderen.
  • De Fantasiewereld, waar je Peter Pan, de Simpsons en de Kerstman in een comfortabel bed ziet slapen, wachtend tot het kerstseizoen in Dublin begint.

Nuttige informatie

  • Prijs: De toegangsprijs ligt rond de €18 per persoon. Kinderen onder de 12 betalen ongeveer €13.
  • Openingstijden: Het museum is dagelijks geopend van 10:00 tot 22:00 uur.
  • Locatie: Lafayette Building, 22-25: Lafayette Building, 22-25 Westmoreland St, Temple Bar, Dublin 2.

10. Iers museum voor moderne kunst

Het Irish Museum of Modern Art, ook bekend als IMMA, is sinds 1991 gehuisvest in het oudste klassieke gebouw van Ierland, het Royal Kilmainham Hospital.

De uitgebreide collectie bestaat uit meer dan 4.500 werken van Ierse en internationale kunstenaars. Depermanente en tijdelijke collecties worden tentoongesteld in een reeks kamers die ooit onderdak boden aan Ierse soldaten.

Je ziet er interessante displays van zowel moderne als hedendaagse kunst: schilderijen, beeldhouwwerken, foto's en audiovisuele werken. Het museum biedt niet alleen kunstcollecties van de jaren 1940 tot nu. Het heeft ook een prachtig terrein dat zeker een bezoek waard is als de timing van je3 dagen of meer in Dublin reisschema het toelaat. Je ontdekt er een middeleeuws kerkhof, een tuin en een weide.

Nuttige informatie

  • Prijs: de toegang is gratis.
  • Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 11.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en zondag van 12.00 tot 17.30 uur. Op maandag gesloten.
  • Locatie: Royal Hospital Kilmainham, Military Road, Kilmainham, Dublin 8.

Beoordelingen van andere reizigers

4.6
· 7372 Reviews
  • L
    L. N.
    4
    (0 Reviews)
    Ik ging met mijn broer naar Dublin en we kochten de Dublin Explorer Pass. Het bespaarde ons veel op de entreegelden en we zagen het beste van de stad zonder gedoe.
  • X
    X. I.
    5
    (0 Reviews)
    Ik heb een geweldige tijd gehad in Dublin, ik kon zoveel plekken bezoeken met deze pas en heb veel bespaard, echt een aanrader!
  • E
    E. H.
    4
    (0 Reviews)
    Ik vond het geweldig om deze kaart te gebruiken tijdens mijn reis naar Dublin, het heeft me veel geld bespaard. Ik kon veel attracties zien zonder me zorgen te hoeven maken over kaartjes.
  • O
    O. Z.
    5
    (0 Reviews)
    De Dublin kaart is de beste, het bespaart je veel geld en je ziet veel gave dingen. Een echte aanrader, je zult er geen spijt van krijgen.
  • F
    F. Z.
    4
    (0 Reviews)
    Ik ging met mijn broer, we vonden het geweldig. We hebben veel geleerd over whisky en het was leuk om verschillende soorten te proeven.